Tuloksia

22.2.2020 Myrskylä

1. Sammalrinteen Ralli 73.71
2. Äijälän Vilipetteri 72,58
3. Korpiniemen Impi 66.17
4. Kuusitarhan Roni 63.75
5. Toivolan Rosita 52.33
6. Tako 49.88
7. Puskajussin Kiira 41.79
8. Mäkikallion Ali 40.63
9. Pipsa 39.79
10. Metsä-Kontion Ronja 34.29
11. Erä-Soinnun Jesper 26.00
12. Ranniston Ritu 19.79
13. Koivukulman Bravo-Misku 3.00
14. Maihilan Toto 3.00

Kiitos kaikille maastoja luovuttaneille seuroille/yhdistyksille sekä talkooväelle.

Etelän lohko Tammela 

1. Rajarintalan Gaby Pekka Kuosmanen ja Kirsi Hytönen 64.13+93.04=157.17
2. Metsätuuli Sulo Tuija ja Kari Karppanen 55.54+95.50=151.04
3. Haavankannon Hilla Heikki Sikilä 72.54+77.63=150.17
4. Metsä-Kontion Ronja Ari Kanerva 52.29+90.29=142.58
5. Kalliolan Lissu Liisa Miettinen ja Kim Eriksson 54.50+83.33=137.83
6. Aksu Veikko ja Jyrki Mäntylä 70.38+61=131.38
7. Fixours Dolce Ulf Aspholm 23.71+56=79.71
8. Kaikuvan Aava Janne Lähde 47.42+28.54=75.96
9. Kuusitarhan Reku Jukka Munukka 61.17+0=61.17
10. Myllysalon Tessu Sami Sorvola 52.58+0=52.58
11. Karkelon Säkä Tarmo Eskola 44.92+0=44.92
12. Huolettoman Ariel Jouni Sarvi 33.67+2,5=36.17
13. Kuusitarhan Muisto Pauli Halonen 35.92+0=35.92
14. Mettäjuntin Manta -+-=-

Kettu kilvan välintakoe etelän lohko Kouvola

Tulokset 1 Hirviluolan Minttu 91.00 psit. om Ilpo ja Merja Suoknuuti Kymi
2. Jekku 81.58 pist- om. Markku Levonen Varsinais-Suomi
3. Hila- Ajon Nalle 81.00 pist. om. Jyri Änäkkälä Kymi
4. Jäkömäen Namu 68.50 pist. om. Jarkko Mäki Varsinais-Suomi
5. Raja-Alhon Hertta 58.75 pist. om. Turkka Saarinen Varsinais-Suomi
6. Voittaja Fiilis 51.00 pist. om. Asko ja Minna Kilpiä Kymi
7. Raja-Alhon Nuppu 49,80 pist. om. Janne Ylipiipari Varsinas-Suomi
8. Eräsuvun Lucifer 27.60 pist. om. Liisa Miettinen Uusimaa
9. Kettu-Pekon Ronja 21.50 pist. om. Juho ja Jarkko Mäki
10. Voittaja Timantti 16,50 pist. om. Jari ja Valtteri Petronen Kymi  

11.10.2019 Mäntsälä, PM-koe

1. Kuusitarhan Reku, om. Jukka Munukka 67,67P
2. Kalliolan Lissu, om. Liisa Miettinen, Kim Eriksson 49,58P
3. Toivolan Rosita, om. Rauno Manelius 49,42P
4. Äijälän Vilipetteri, om. Katri Heinmurto 16,04P
5. Ranniston Lumi, om. Tom Ylitolva 13,58P
6. Kuusitarhan Ellu, om. Paavo Romppanen 2,50P
7. Havukkakallion Sakke, om. Matti Lahtelin -------
8. Apollo, om. Einar Bergström, Eero Virtanen 83,63 Kokeen ulkopuolinen koira
Lohkoon kaksi ensimmäistä koiraa.  

 

Yhdistyksen järjestämien kokeiden tulokset löytyvät tältä sivulta. Muut tulokset löytyvät Suomen ajokoirajärjestön sivuilta.